M Performance Parts pro BMW M5

Pro další vylepšení modelu BMW M5 je k dispozici rozsáhlá nabídka dílů M Performance Parts. Ty umožní posílit individualizaci vozů nejen výraznějším vnějším designem, ale také posílením jejich sportovních vlastností.

M Performance Parts pro BMW M5

Karbon přiostří vzhled karoserie

Mnoho dílů BMW M Performance Parts vyrobených z kvalitního karbonu u BMW řady 5 poukazuje na závodní DNA značky BMW i mimo závodní okruh. Přední aerodynamické plošky M Performance na stranách a nástavec předního nárazníku M Performance vyrobené z karbonu se „starají“ o sportovní vzhled přední části. Kromě leskle černého provedení je rámeček masky chladiče ve tvaru ledvinek M Performance v nabídce také v karbonové variantě. Z tohoto materiálu jsou vyrobeny také kryty vnějších zpětných zrcátek M Performance, průduchy na bocích za předními koly M Performance a nástavce bočních prahů M Performance. K dispozici jsou také zadní karbonový spoiler M Performance a zadní karbonový spoiler M Performance Carbon Pro. Zadní části dále dodává sportovní vzhled zadní karbonový difuzor M Performance.

Volant M Performance a karbon v interiéru

Volant M Performance vytváří obzvláště intenzivní spojení mezi řidičem a vozidlem. Díky výrazně tvarovaným a Alcantarou potaženým plochám pro uchopení, velkým opěrkám pro palce a speciálnímu obložení zaručuje za všech okolností maximální přilnavost a přímý pocit z řízení. Společně s Alcantarou, stříbrošedým, ručně šitým křížovým stehováním a červeným středicím proužkem na 12 hodinách zaručuje skutečnou závodní atmosféru. Jako alternativa ke standardnímu koženému volantu jsou volitelně k dispozici také volanty M Performance v kombinaci karbon/kůže nebo karbon/Alcantara. Volant M Performance Pro jde pak ještě o krok dál. Vyznačuje se do vysokého lesku leštěným karbonem a Alcantarou, stejně jako v jeho spodní části umístěným nápisem M Performance. Středicí proužek na 12 hodinách je vyveden v modré barvě Motorsport Blue a dekorativní obšívání věnce je v barvách trikolory BMW M. Pro všechny další volanty jsou v nabídce karbonové řadicí páčky M Performance. Nechybí ani karbonové obložení voliče převodovky.

Sportovní podvozek ze světa motorsportu

Vynikající jízdní dynamiku BMW M5 a BMW M5 Competition lze dále vylepšit sportovním podvozkem M Performance, nevyžadujícím změny v nastavení tlumičů. Stavitelný podvozek umožňuje snížit světlou výšku v rozmezí 5 až 20 mm, což má za výsledek nižší těžiště, menší tendenci k naklánění karoserie a větší nájezdové rychlosti do zatáček. Volitelný sportovní brzdový systém M Performance zajišťuje odpovídající zpomalení i při velmi sportovní jízdě.

Kovaná kola s průměrem 20 palců

Exkluzivně pro oba modely M5 jsou připravena kovaná 20“ M kola Y-spoke v matně šedém provedení 863 M Ferric Grey. Jsou vyráběna propracovaným procesem kování a frézování, nabízejícím jedinečnou patentovanou trojrozměrnou geometrii paprsků. Mají na sobě vyfrézovaný nápis M Performance a barevné logo M. Otvory v paprscích omezují tlak vznikající v kole, takže pro překonání turbulencí ve vysokých rychlostech je zapotřebí méně výkonu. K dispozici jsou také další kola z lehké slitiny, mezi něž patří dvoubarevná kovaná 20“ kola M Performance Multi spoke 732 M.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.