Tlačítka M Mode a Setup pro rychlé nastavení

Nové tlačítko Setup umožňuje přímý přístup k nastavení motoru, tlumičů, řízení, pohonu všech kol M xDrive a brzdovému systému. Tlačítko M Mode umožňuje individuální konfiguraci zásahů asistenčních systémů, přístrojového panelu a Head-Up Displeje.
Tlačítka M Mode a Setup pro rychlé nastavení

Nové tlačítko Setup pro přímou konfiguraci systémů

Modely BMW M jsou tradičně vybaveny ovládacími prvky, které řidiči umožňují individuálně nakonfigurovat systémy pohonu a podvozku a přizpůsobit tak nastavení vozu dané situaci a osobním preferencím. U modelů vybavených pohonem všech kol M xDrive může řidič nastavit způsob, jakým je výkon rozdělován mezi přední a zadní nápravu.

Tlačítko SETUP na středové konzole umožňuje přímý přístup ke všem dostupným možnostem nastavení. Řidič může jediným krokem aktivovat požadovaný režim motoru, podvozku, řízení, brzd a pohonu M xDrive, a to prostřednictvím dotykové obrazovky či ovladače iDrive.

Parametry motoru lze nastavit do režimů EFFICIENT, SPORT a SPORT PLUS, zatímco režimy podvozku COMFORT, SPORT a SPORT PLUS umožňují přístup ke třem profilům elektronicky řízených tlumičů. Řidič si také může vybrat mezi nastavením COMFORT a SPORT pro M specifické elektromechanické řízení a nový brzdový systém. Je-li vypnutý stabilizační systém, dostane se do hry také nastavení pohonu všech kol M xDrive – 4WD, 4WD SPORT a 2WD (pohon pouze zadních kol).

Nalaďte si vůz jediným tlačítkem: M Mode

Tlačítko M Mode na středové konzole, které si v BMW M8 odbývá svou premiéru, lze použít jak pro změnu odezvy asistenčních systémů, tak informací zobrazovaných v přístrojovém panelu a na Head-Up Displeji. Tlačítko M Mode umožňuje řidiči aktivovat nastavení ROAD a SPORT, zatímco nové BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Competition Cabrio jsou vybaveny také režimem TRACK. Změnou režimu se mění informace, které jsou řidiči zobrazovány na displejích, současně dochází ke změnám nastavení asistenčních systémů, např. aktivního brzdění či zásahů do řízení, které jsou omezeny na minimum nebo zcela vypnuty.

Ve výchozím nastavení ROAD jsou všechny standardní a volitelné asistenční systémy řidiče plně aktivovány. Jednoduché stisknutí tlačítka M Mode aktivuje režim SPORT, ve kterém asistenční systémy informují pouze o rychlostních omezeních a zákazech předjíždění. V režimu SPORT řidič využívá zobrazení M View na přístrojovém panelu a Head-Up Displeji.

Delší stisknutí tlačítka M Mode aktivuje režim TRACK, který je k dispozici v modelech Competition a je určen výhradně pro použití na závodních okruzích. Rozhodnutí aktivovat tento režim musí být potvrzeno ovladačem iDrive. V tomto nastavení jsou deaktivovány všechny komfortní a bezpečnostní funkce asistenčních systémů. Kromě toho se vypne audiosystém a kontrolní displej, aby se řidič mohl ještě více soustředit na silnici před ním.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.