Nový 6válec s 510 koňmi

S příchodem první řady X3 M a X4 M do nabídky BMW M zažívá svou premiéru nově vyvinutý řadový 6válcový motor ve 2 variantách. Tento motor vyniká nejnovější verzí přeplňování M TwinPower Turbo, má také nové chlazení a mazání. Nabízí výkon 353 kW (480 koní) v základní verzi a 375 kW (510 koní) ve verze Competition.
Nový 6válec s 510 koňmi


Nová pohonná jednotka má objem 3 litry, přísun výkonu je lineární a nadšení motoru pro otáčky zastaví až jejich omezovač. Samozřejmostí je pak patřičná zvuková kulisa. Hodnota maximálního točivého momentu 600 Nm představuje nový vrchol mezi řadovými 6válcovými motory z produkce BMW.

BMW X4/X4 M akceleruje z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy, zatímco modely Competition dosáhnou hranice 100 km/h již za 4,1 sekundy. Maximální rychlost obou variant je elektronicky omezena na 250 km/h. Pokud si objednáte volitelný paket M Driver’s, tak se omezení maximální rychlosti posune na 280 km/h, resp. na 285 km/h u modelu Competition.

Vývoj moderních technologií pod kapotou se však neodehrává pouze směrem k výkonovým parametrům. Díky použití dvojice benzinových filtrů pevných částic a 4 katalyzátorů je provoz nových motorů velice účinný a šetrný k životnímu prostředí s nízkými emisemi.

Nový motor je spojen s 8stupňovou převodovkou M Steptronic se systémem Drivelogic a 3 režimy řazení. Kromě plně automatického řazení můžete řadit i manuálně pomocí páček pod volantem.

Nový systém pohonu všech kol M xDrive také hraje svoji roli ve sportovním charakteru modelu BMW X4 M. Tento systém kombinuje výhody přenosu výkonu na všechna 4 kola s prověřenými dynamickými kvalitami klasického pohonu zadních kol. Systém M xDrive přenáší výkon na přední kola jen tehdy, když zadní kola dosáhnou limitu svých trakčních schopností.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.