M Performance Parts pro BMW M3 a M4

Pro další vylepšení modelů BMW M3 a M4 bude již od jejich uvedení na trh k dispozici také rozsáhlá nabídka dílů M Performance Parts. Ty umožní posílit individualizaci vozů nejen výraznějším vnějším designem, ale také dalším posílením jejich sportovních vlastností.

M Performance Parts pro BMW M3 a M4

Podvozek a zvuk ze světa motorsportu

Dokonalým příkladem toho, jak díly M Performance Parts obvykle nezlepšují pouze vzhled, ale také výkonnost, představuje M Performance titanový tlumič výfuku. Lehký výfukový systém s aktivní klapkou byl speciálně vyvinut pro M modely a vznikl na základě zkušeností získaných při účasti v automobilových závodech. Váží o přibližně 5 kilogramů méně než standardní komponent a zajišťuje ještě sportovnější jízdní projev díky zlepšenému odvodu výfukových plynů. Působivý zvuk, který je podobný tomu, jaký je slyšet v automobilových závodech, byl naladěn na míru jednotlivým jízdním režimům. Čtveřice titanových, keramikou potažených koncovek výfuku zajišťuje nezaměnitelně výrazný vzhled.

Také M Performance sportovní podvozek, který byl laděn na mnoha různých závodních okruzích, je přímo spojen s motorsportem. Podvozek tvořený integrovanými pružicími a tlumicími jednotkami umožňuje snížit světlou výšku v rozmezí 5 až 20 mm. Bez změny nastavení tlumení těží řidič z nižšího těžiště, menšího naklánění karoserie a vyšších rychlostí v zatáčkách. Kromě zlepšené dynamiky přispívá snížení podvozku k ještě sportovnějšímu vzhledu.

Karbon přiostří vzhled

Pro karbon je typické, že při mimořádné pevnosti a tvrdosti je současně také extrémně lehký. Uhlíkovými vlákny zesílené plasty jsou s nelakovanou odkrytou mřížkovanou strukturou používané v mnoha oblastech motorsportu. Právě to je důvod, proč M Performance komponenty pro exteriér vyrobené z tohoto materiálu vytvářejí tak intenzivní atmosféru světa automobilových závodů a současně účinně zvýrazňují sportovní výraz BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé.

Mimořádně působivý vzhled vytvářejí například karbonové M Performance doplňky v přední části, mezi něž patří třeba splitter, lišty a další aerodynamické plošky. Při pohledu z boku zaujmou karbonové M Performance ozdobné prvky na bočních vzduchových průduších a také karbonové M Performance nástavce prahů, které automobil opticky prodlužují. Tečkou za dokonale sportovním vzhledem jsou karbonové M Performance odtrhové plošky na spodní hraně zadního nárazníku a výrazný karbonový M Performance zadní spoiler na víku zavazadlového prostoru.

Skutečným vrcholem karbonových M Performance dílů je zadní difuzor kombinovaný s M Performance titanovým výfukovým systémem a modulem M Performance titanových koncovek výfuku s keramickým povrchem v matně černém provedení. Standardní výfukový systém BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé lze taktéž individualizovat a to prostřednictvím M Performance koncovek výfuku z karbonu a titanu.

Kovaná kola s průměrem až 21 palců

Již při uvedení do prodeje nového BMW M3 Sedan a nového BMW M4 Coupé bude nabídka dílů M Performance Parts obsahovat dvojici kompletních sad letních kol. Výchozím provedením budou kovaná kola M Performance Y-spoke 963M v matné šedé barvě Frozen Gunmetal Grey s nápisy M Performance a kombinovanými pneumatikami s průměrem 19 palců pro přední a 20 palců pro zadní nápravu. Jejich unikátní a nepřehlédnutelný design se vyznačuje mimořádně vysokou pevností, nízkou hmotností a současně omezeným odporem vzduchu ve vysokých rychlostech.

Specialitou nabídky kol pro letní období jsou kovaná kola BMW M Performance Cross-spoke 1000M v matně zlaté barvě Gold Bronze nebo matně černé barvě Jet Black a s nápisy M Performance. Tato kola jsou k dispozici výhradně v rámci programu M Performance Parts v rozměrech 20 palců pro přední a 21 palců pro zadní nápravu.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.