BMW M5 Competition

Označení Competition posunuje nové BMW M5 ještě o stupínek výše. Tento vrcholný model kombinuje praktičnost sedanu pro každý den s technologiemi z motorsportu. BMW M5 Competition je nejvýkonnější verzí modelu M5. 
BMW M5 Competition

Osmiválcový motor o objemu 4,4 litru generuje maximální výkon 625 koní (460 kW), což je o 25 koní více oproti standardní verzi M5. Zvýšení výkonu se podepsalo mimo jiné na rychlejším sprintu z 0 na 100 km/h, této rychlosti dosáhne nová M5 Competition za 3,3 sekundy.

Sportovní výfuk má nezaměnitelný zvuk

Kromě motoru doznal změn i výfukový systém. Sportovní výfuk s dvojitými koncovkami a elektronicky ovládanými klapkami vydává osobitý zvuk, který je nejvýraznější při vysokých otáčkách. Zvuk výfukového systému ovlivňují také různé režimy motoru, které lze snadno přepínat.

8stupňová převodovka Steptronic a pohon xDrive

Úkol přenést výkon motoru nového BMW M5 Competition má na starosti 8stupňová převodovka M Steptronic. Téměř okamžité změny rychlostních stupňů spolu s pohotovými reakcemi na sešlápnutí plynového pedálu zaručují, že schopnosti motoru jsou přeneseny na vozovku v co možná nejkratším čase.

Řidič má k dispozici 3 různé režimy: hospodárnou jízdu, sportovní nebo extrémně dynamickou jízdu. Požadovaný jízdní režim stačí jednoduše nastavit pomocí přepínače Drivelogic na voliči převodovky. Lze řadit i manuálně, buď voličem převodovky nebo páčkami na volantu.

Systém xDrive si odbyl svou premiéru ve standardní verzi nové M5. Inteligentní technologie pohonu všech kol je i u verze M5 Competition schopna přenést maximum výkonu na silnici. Vůz tak dosahuje zrychlení srovnatelného se supersportovními vozy. Do hry vstupuje také aktivní M diferenciál, který rozděluje točivý moment na jednotlivá kola zadní nápravy podle potřeby a podle zvoleného jízdního režimu.

Podvozek vyladěný pro precizní jízdu a snadnou ovladatelnost

Podvozek nové M5 Competition byl také upraven, aby jeho nastavení odpovídalo výkonovému potenciálu motoru. Výsledkem těchto úprav jsou lepší jízdní vlastnosti, které vyniknou v extrémních jízdních situacích, například na okruhu. Snadná ovladatelnost vozu zůstává zachována v zatáčkách a to dokonce i případech, kdy se řidič s vozem blíží k fyzikálním limitům. Odpovídající brzdný účinek nové M5 Competition mají na svědomí lehké brzdy s plovoucími odvrtávanými kotouči s vnitřním chlazením.

Výsledkem souhry všech uvedených technologií je pak mimořádný zážitek z jízdy, ať už si chcete užít pohodlí manažerského sedanu anebo se trošku odvázat na závodním okruhu.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.