Nové BMW M2 Competition se 410 koňmi

BMW M2 je díky svým kompaktním rozměrům a vysokému výkonu jedním z nejsportovněji laděných modelů řady M. Nové BMW M2 Competition posunuje kupé ještě o úroveň výše a to hlavně díky novému motoru a technologiím z motorsportu.
Nové BMW M2 Competition se 410 koňmi

Nový motor s výkonem 410 koní

To hlavní se skrývá pod kapotou. Nový motor v M2 Competition vychází z pohonné jednotky BMW M3/M4. Zážehový řadový šestiválec je přeplňovaný dvojicí turbodmychadel a nabízí výkon 301 kW (410 koní). Pohonná jednotka se vyznačuje neutuchající touhou po otáčkách a nabízí mimořádně lineární nástup výkonu v širokém spektru využitelných otáček. Dvojitý výfukový systém s elektronicky ovládanou klapkou vydává charakteristický zvuk, na který jsou fanoušci řady M zvyklí.

Nové BMW M2 Competition dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za 4,2 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, ale s volitelným paketem M Driver´s si můžete užít rychlost 280 km/h. Za zmínku stojí také spotřeba paliva, která dokazuje efektivitu pohonné jednotky. S volitelnou dvouspojkovou převodovkou DCT klesne spotřeba na pouhých 9,2 litru na 100 km.

Přímo ze světa motorsportu pochází důmyslně navržený systém mazání motoru, chladicí systém je s drobnými úpravami převzat od většího sourozence – BMW M4 s paketem Competition. Na vylepšený systém chlazení poukazují zvětšené ledvinky masky chladiče BMW a nový přední nárazník s většími nasávacími otvory. Přepracována byla také čtveřice koncovek dvojitého výfukového systému s elektricky ovládanými klapkami. Zadní část vozu zdobí tmavé logo M Competition. Poznávacím znamením jsou také nová zpětná zrcátka, která mají nyní lepší aerodynamiku.

Nastavení vozu změníte stisknutím tlačítka

BMW M2 je prvním modelem, který je vybaven přepínači na středové konzole. Tato tlačítka slouží k okamžitému přenastavení charakteristiky a režimu motoru a řízení. Pokud je vůz vybaven převodovkou DCT, tak můžete změnit také funkce Drivelogic. Konfigurace lze podle přání řidiče vzájemně kombinovat a nastavení ukládat do paměti tlačítky na volantu.

Nová sportovní sedadla na přání

Vůz si můžete dovybavit novými sportovními sedadly. Jejich skořepinový tvar vychází z motorsportu a řidiči poskytuje optimální podporu těla. Hlavové opěrky jsou součástí opěradla, které je opatřeno osvětleným logem M2 ve výšce ramen. Černé kožené čalounění zaujme perforacemi na sedadle a opěradle, tyto designové prvky jsou k dispozici v modré nebo oranžové barvě. Standardní sportovní sedadla se nabízejí v černém koženém čalounění s modrým nebo oranžovým kontrastním prošíváním.


Více o BMW M2 Competition »

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.