Vylepšené BMW M5, včetně verze Competition

BMW M5 včetně verze Competition prošlo faceliftem a řadou vylepšení. Přepracován byl například přední nárazník s ostřejším tvarem nasávacích otvorů nebo maska chladiče ve tvaru ledvinek. BMW M5 Competition pak dostalo nové tlumiče z BMW M8 Gran Coupé a také podvozek snížený o 7 mm oproti standardní verzi BMW M5.

Vylepšené BMW M5, včetně verze Competition

Stejně jako ostatní modely řady BMW 5, také nová M5 i verze Competition dostaly dravěji tvarované přední i zadní LED světla. Uvnitř vozu zaujme velký dotykový kontrolní displej s úhlopříčkou 12,3 palce, který poskytuje řidiči lepší přehled o činnosti systémů jízdní dynamiky a BMW M xDrive.

Nová je také logika nastavení jízdních režimů se 2 tlačítky, která se prvně objevila v BMW M8. Tlačítko M Mode umožňuje rychlé přepínání mezi režimy ROAD a SPORT. Tlačítko Setup aktivuje na kontrolním displeji menu pro individuální konfiguraci motoru a podvozku. BMW M5 Competition disponuje navíc režimem TRACK, který je určen pro závodní okruhy.

Zvenčí vás jistě na první pohled zaujmou nová 20palcová kola v leštěném provedení Orbit Grey, která známe z modelu M8, jsou součástí volitelné výbavy. Pro fajnšmekry jsou k dispozici za příplatek karbon-keramické brzdy se zlatými třmeny.

Pod kapotou zůstává osvědčený 4,4litrový motor V8 s technologií TwinPower Turbo. Generuje výkon 441 kW (600 koní), ve verzi Competition pak 460 kW (625 koní). BMW M5 sprintuje z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy, verze Competition zvládne stovku za 3,3 sekundy.

Schopnost nabídnout každodenní využitelnost na jedné straně a radost z jízdy spojenou s výjimečnými schopnostmi na závodním okruhu na straně druhé je zásluhou systému pohonu všech kol xDrive propojeného s aktivním diferenciálem. Kromě variabilního režimu pohonu všech kol (4WD) s upřednostňováním zadní nápravy lze jízdní vlastnosti vozu měnit dalšími způsoby, například režimem 2WD. Toto nastavení přináší pouze pohon zadních kol s vypnutým stabilizačním systémem DSC, což je kombinace, jež zkušeným řidičům poskytuje maximální vzrušení.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.