Sraz majitelů BMW M aneb setkání historie a současnosti

42. setkání veteránů BMW pořádané klubem BMW Club Mobille Classic a firmou Renocar se poprvé uskutečnilo mimo území Německa. Do Karlových Varů se o uplynulém víkendu sjelo více než 120 posádek včetně 18 motocyklů. Celkový počet registrovaných účastníků dosáhl čísla 222, šlo přitom o fanoušky značky BMW z 10 zemí Evropy i USA.
Sraz majitelů BMW M aneb setkání historie a současnosti


V sobotu 12. května byla na programu scénická jízda veteránů od Zámecké restaurace v Lázních Kynžvart na dostihové závodiště v Karlových Varech. K vidění byly oldtimery z let 1927 až 1980. Vůbec nejstarším vozem bylo BMW 315 Ihle z roku 1934. Nejunikátnějším vozem bylo BMW 328 z roku 1938 ze sbírky Miloše Vránka z firmy Renocar. Model 328 se proslavil mnoha vítězstvími v motoristických závodech v předválečném období, například v legendárním závodě Itálií, Mille Miglia. Nejvzdálenějším účastníkem srazu byl pak fanoušek značky BMW z norského Osla, který urazil po vlastní ose 1420 kilometrů se svým BMW 335 z roku 1940.

Závěr sobotního programu patřil fanouškům vozů BMW M, jejichž majitelé se potkali na karlovarském dostihovém závodišti. Obdivovatelé stoleté historie značky BMW tak mohli na vlastní oči vidět, co dnes mnichovská automobilka nabízí fanouškům sportovní jízdy v rámci divize BMW M. Setkání historie se současností v barvách BMW tak bylo kompletní.


Chcete se zúčastnit dalších akcí?

Zanechte nám kontakt, budeme vás informovat o dalších akcích a výletech:

 

     

    Sledujte novinky ze světa BMW M

    Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.