Noví členové rodiny “M”: BMW X3 M a BMW X4 M

Minulý víkend se představili na Nürburgringu v rámci doprovodného programu závodů DTM, sice jako prototypy a v maskáčích: BMW X3 M a BMW X4 M. Divize BMW M tímto krokem rozšiřuje nabídku vysokovýkonných modelů Sport Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC) s pohonem všech kol.
Noví členové rodiny “M”: BMW X3 M a BMW X4 M

A protože jde o nové přírůstky v rodině “M”, tak u této dvojice BMW X musíme počítat se sportovním charakterem. Ten se naplno projeví právě na okruhu.

Nürburgring je tradičním místem, kde automobilka ověřuje specifické úpravy, které jsou společné všem modelům M. Zamaskované prototypy se poprvé ukázaly veřejnosti, testovaly se jejich dynamické jízdní vlastnosti, hlavně hnací soustava, podvozek a aerodynamika.

Za zmínku stojí především nově vyvinutý vysokootáčkový řadový šestiválec s technologiemi M TwinPower Turbo, který bude pohánět modely X3 M a X4 M. Oba vozy budou využívat také specifické ladění pohonu všech kol xDrive, které bylo poprvé představeno v novém BMW M5. Tato technologie má zaručit maximálně efektivní přenos výkonu na vozovku, lepší trakci a přesnější řízení, to vše i v extrémních jízdních podmínkách.

Vývojem X3 M a X4 M se divize BMW M posouvá do dalšího automobilového segmentu. Nezbývá než se těšit na sourozence z rodiny M, kteří obohatí kategorii automobilů SAV a SAC střední třídy svými sportovními geny.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.