Nové BMW X5 M a BMW X6 M

Sourozenci BMW X5 M a BMW X6 M přichází na trh už v 3. generaci. Divize BMW M představuje oba vozy v základní verzi i vylepšené variantě Competition. Oba vozy jsou kombinací dvou písmen - přístupů. Jde o zástupce řady M, takže můžeme čekat mimořádnou obratnost a dynamiku. Tyto vlastnosti doplňuje praktičnost, mohutný design a luxusní provedení typické pro vozy BMW řady X.
Nové BMW X5 M a BMW X6 M

8 válců a až 625 koní

Vozy s 8válcovým motorem o objemu 4,4 litru dosahují výkonu až 460 kW (625 koní). O řazení se stará 8stupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic, k tomu si přidejte přesně kontrolovaný přenos točivého momentu díky speciálně naladěnému pohonu všech kol xDrive s aktivním diferenciálem a dále specificky vyladěný podvozek a dostanete vůz s mimořádnou obratností a přesností při jízdě na jakémkoliv povrchu. A když mluvíme o ladění, tak inženýři z divize BMW M testovali vůz v nejnáročnějších podmínkách včetně závodního okruhu v Nürburgringu a dalších závodních tratích po celém světě.

Nové BMW X5 M a BMW X6 M s výkonem 441 kW (600 koní) zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,9 sekundy. Vylepšené varianty s označením Competition a výkonem 460 kW (625 koní) vystřelí z klidu na 100 km/h za 3,8 sekundy. Všechny modely mají elektronicky omezenou maximální rychlost na 250 km/h, v případě volitelné výbavy paketem M Driver’s činí nejvyšší rychlost 290 km/h.

Robustní design a luxusní interiér

Závodní charakter dvojice BMW X5 M a BMW X6 M včetně verzí Competition je patrný v exteriéru i interiéru vozu. Zvenčí oceníte nápadné vizuální prvky podtrhující robustní design obou vozů, celek doplňují typické M prvky.

Luxusní atmosféru uvnitř vytváří velkorysý vnitřní prostor, prvotřídní materiály a kvalita zpracování. Elegantní a moderní styl palubní desky utvářejí také displeje a ovládací prvky v typickém M designu, které dávají najevo sportovní zaměření těchto modelů.


Nové BMW X5 M a X6 M budou mít výstavní premiéru v listopadu 2019 na autosalonu v Los Angeles, jejich uvedení na trh se očekává v dubnu 2020.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.