Nové BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé na závodním okruhu

Testování nových modelů BMW M3 a M4 vstoupilo do další fáze. Jízdní testy na závodním okruhu poskytují důležité informace o ideálním sladění pohonu a přenosu hnací síly se zaměřením na kombinaci dynamiky, agility a preciznosti. To je důvod, proč se maskované prototypy nových BMW M3 Sedan a M4 Coupé nedávno objevily na německém Sachsenringu.

Nové BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé na závodním okruhu

Divize BMW M připravuje generační obměnu kultovních modelů M3/M4. Rozsáhlé inovace v oblasti pohonu, zavěšení kol, pružin, tlumičů a brzdového systému vyžadují důkladné testování na veřejných silnicích i na mnoha různých závodních okruzích.

Severní smyčka okruhu Nürburgring je tradičním měřítkem, ale inženýři testovací program pokaždé rozšíří tak, aby zahrnoval další závodní okruhy. Necelé 4 kilometry dlouhý závodní okruh Sachsenring je pro účely testování ideální. Vděčí za to náročnému profilu, který tvoří ostré vlásenky, dlouhé rovinky i klesání. Kolo za kolem tak umožňuje dosahovat cílené optimalizace podélné a příčné jízdní dynamiky.

Stejně jako všechny současné automobily řady BMW M bude také dvojice nových modelů BMW M3 a M4 nabízena ve dvou výkonových variantách. Kromě základní varianty s výkonem 353 kW (480 koní) se 6stupňovou manuální převodovkou bude k dispozici také model Competition s výkonem 375 kW (510 koní) a 8stupňovou automatickou převodovkou.


Pro zákazníky, kteří dávají přednost puristickému výkonu a obzvláště intenzivní interakci s jejich vozidlem, představují modelové varianty s manuální převodovkou nabídku, která je v tomto segmentu jedinečná.

Dirk Häcker, vedoucí vývoje M modelů a BMW Individual

Verze Competition jsou určeny především pro řidiče, kteří ocení maximální dynamiku, ať už s klasickým pohonem zadních kol anebo ve spojení s pohonem všech kol.

Nový motor vyniká mimořádně spontánními reakcemi v celém spektru otáček a je navržen také pro pohon závodního BMW M4 GT3, které se od sezóny 2022 stane vrcholem divize BMW M. Světová premiéra nových modelů M3 a M4 se odehraje v polovině září 2020.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.