Nové BMW M3 CS – lehčí a ostřejší

Nová speciální edice BMW M3 CS je lehčím a ostřejším sourozencem standardní M3 s Competition paketem. Vůz nabízí vyšší výkon a praktičnost pro každý den.
Nové BMW M3 CS – lehčí a ostřejší


Za nižší hmotností vozu stojí především rozsáhlé použití plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP). Z nich je vyrobena značná část karoserie, včetně přední kapoty, která je o 25 % lehčí než v případě běžného BMW M3. I díky lehčím diskům kol nové M3 CS zhublo celkem o 50 kilogramů. Přínosem nižší celkové hmotnosti je snížené těžiště vozu, takže vůz je agilnější a ovladatelnější oproti běžné “emtrojce”.

Zadní část se vyznačuje přepracovaným zadním spoilerem s Gurneyho lištou z nelakovaného karbonu. Tato aerodynamická odtrhová hrana vede přes celý okraj víka zavazadlového prostoru a výrazně snižuje vztlak na zadní nápravě.

Dynamika nového BMW M3 CS vychází ze 2 vylepšení: přepracovaného zavěšení náprav ve srovnání s M3 s paketem Competition, to se dotklo tlumičů a pružin, a mírného nárůstu výkonu řadového šestiválce. Ve verzi CS dosahuje motor výkonu 460 koní, což je o 10 koní více, o 50 Nm narostl také kroutící moment. Sprint z 0 na 100 km/h zabere 3,9 sekundy, nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 280 km/h. Zvukový projev motoru má na svědomí sportovní M výfukové potrubí.

Interiér vozu má výrazně sportovní charakter a to hlavně díky bohatému použití alcantary, kterou je například potažen volant, a dvoubarevnému koženému čalounění v kombinaci Silverstone odstínu s černou barvou. Cílem bylo co nejvíce odstrojit interiér, aby se citelně uspořilo na hmotnosti. Posádka má ale i tak k dispozici veškerý komfort, který lze v takto sportovně laděném sedanu očekávat.

Speciální edici BMW M3 CS lze objednávat od ledna 2018. Automobilka BMW počítá s výrobou omezeného počtu kusů této speciální edice (přibližně 1200 ks), první vozy sjedou z výrobních linek v německém Regensburgu v březnu 2018. Mimochodem, šestiválcový motor s dvojitým přeplňováním budou majitelé BMW M3 CS startovat stiskem nového tlačítka start/stop v červeném provedení.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.