Divize BMW M začíná testovat první BMW M3 Touring

BMW M a pětidveřové kombi? Ano, divize BMW M potvrdila, že rozšiřuje nabídku modelů M o ostré pětidveřové kombi s emblémem “M”. Nový vůz je ve fázi testování, můžete ho vidět v maskovacím převleku poblíž vývojového centra v Garchingu nedaleko Mnichova. Testy na Severní smyčce závodního okruhu Nürburgring budou následovat.

Divize BMW M začíná testovat první BMW M3 Touring

Představa extra prostorného auta s mimořádně variabilním zavazadlovým prostorem ve spojení se sportovním vozem je lákavá z mnoha důvodů. Odvézt několikačlennou rodinu na chalupu není nejmenší problém. A sám při cestě zpět využít plný výkon vozu. Přesně tato představa nabývá stále konkrétnější tvary, prozatím ve formě prototypu.

V Garchingu nedaleko od Mnichova, kde sídlí divize BMW M, právě probíhají práce na novém modelu BMW M3 Touring. Typická jízdní dynamika spojená se zvětšeným prostorem a inteligentní praktičností modelu Touring byla dříve vyhrazena pouze pro BMW M5. Ve druhé generaci z roku 1992 a ve čtvrté z roku 2007 byl tento výkonný sedan vyšší střední třídy doplněn modelem Touring.

Navíc přesně před 20 lety vznikl první prototyp BMW M3 s karoserií kombi. V šesté generaci BMW M3 neskončí tato myšlenka jen ukázkou teoretické možnosti, ale postupuje do fáze reálných testů.

Řadový šestiválec s dvojitým přeplňováním je jasnou volbou, k tomu 5 dveří a mimořádně variabilní zavazadlový prostor. BMW M3 Touring naplní očekávání těch, kdo požadují dynamiku a zároveň každodenní použitelnost. A tohle auto bude navíc typické “emko”, hlavně díky širokému rozchodu kol, velkým nasávacím otvorům vpředu a čtveřici koncovek výfuku vzadu.

První BMW M3 Touring je stále v úvodních fázích přibližně dvouletého vývojového a testovacího programu. Skutečnost, že vůz vyrazil na testovací jízdy na veřejných komunikacích, znamená, že mu byla dána zelená pro přípravu do sériově výroby.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.