M8 bude třešinkou na dortu BMW řady 8

Nedávno představený koncept BMW 8 odhaluje mnohé z plánované vrcholné řady mnichovské automobilky. Nové sportovní kupé přijde na trh v příštím roce a očekává se také ve verzi M8.
M8 bude třešinkou na dortu BMW řady 8


Kromě pokračujícího vývoje standardních provedení řady 8 pracují technici divize BMW M také na modelu M. Plně maskovaný, raný prototyp plánovaného BMW M8 se představil v rámci prezentace, která byla součástí doprovodného programu pro 24hodinový závod na okruhu Nürburgring.

Klasické M prvky, mezi něž patří větší nasávací vzduchové otvory, upravené brzdy a sportovní výfuková soustava se čtyřmi koncovkami výfuku, naznačují výrazně posílený výkon a dynamický potenciál automobilu a podněcují zažít nebývalou radost z jízdy, kterou tento vůz nabízí.

„Koncepce a vývoj standardního BMW řady 8 a modelu M probíhají současně,“ vysvětluje prezident divize BMW M Frank van Meel. „Budoucí BMW M8 staví na genech řady 8 a svou DNA doplňuje o schopnost jízdy na závodním okruhu a extra porci dynamické dravosti, preciznosti a agility. Tohle vše se spojuje do jízdních zážitků, které vynikají dobře známými charakteristickými prvky BMW M a splňují nejnáročnější požadavky našich zákazníků.“

Ve vývoji je také závodní speciál BMW M8 GTE, který má předznamenat návrat BMW Motorsport do Le Mans: „Vývojový program BMW M8 GTE pro náš návrat do Le Mans je v plném proudu,“ říká ředitel BMW Motorsport Jens Marquardt. „Vývoj nového závodního automobilu je vždy vzrušující záležitostí a v případě BMW M8 GTE jsou očekávání o to větší. Ještě nemůžeme odhalit žádné fotografie, ale mohu vám slíbit, že BMW M8 GTE bude vypadat velkolepě. Předpokládáme, že první oficiální závod automobil absolvuje ve 24hodinovém klání na okruhu Daytona koncem ledna 2018.“

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.