BMW M8 je tu – Coupé i Cabrio, včetně verze Competition

Divize BMW M uvádí na trh vrcholnou verzi řady sportovních vozů s tradičním označením “M” v provedení Coupé a Cabrio. Nové modely BMW M8 jsou kombinací luxusu a sportovního charakteru. Vůz pohání 8válcový motor s přeplňováním TwinPower Turbo a výkonem 441 kW (600 koní). Ve verzích Competition (Coupé a Cabrio) je výkon motoru navýšen na 460 kW (625 koní).
BMW M8 je tu – Coupé i Cabrio, včetně verze Competition

Modelová řada BMW M8 čítá 4 sourozence:

  • M8 Coupé s výkonem 441 kW (600 koní) a zrychlením 0–100 km/h za 3,3 sekundy
  • M8 Competition Coupé s výkonem 460 kW (625 koní) a zrychlením 0–100 km/h za 3,2 sekundy
  • M8 Cabrio s výkonem 441 kW (600 koní) a zrychlením 0–100 km/h za 3,4 sekundy
  • M8 Competition Cabrio s výkonem 460 kW (625 koní) a zrychlení 0–100 km/h za 3,3 sekundy

Osmiválec s dvojitým přeplňováním

Srdcem vozu je vysokootáčkový motor V8 s technologií TwinPower Turbo a výkon až 460 kW (625 koní). Dvojice turbodmychadel, křížené výfukové svody, systém chlazení a mazání optimalizovaný pro použití na závodním okruhu a sportovní výfukový systém s elektronicky ovládanými klapkami, to jsou hlavní atributy pohonné jednotky, která nabízí patřičný zvukový doprovod.

Přenos hnací síly je úkol pro 8stupňovou převodovku Steptronic a pohon všech kol xDrive. Ten dává přednost zadní nápravě s aktivním diferenciálem, řidič má na výběr ze 3 jízdních režimů: 4WD, 4WD Sport a 2WD s pohonem pouze zadní nápravy a vypnutým stabilizačním systémem.

Snadnější nastavení vozu – pro silnici i závodní okruh

Modely BMW M8 dávají řidičům zažít dynamiku, agilitu a preciznost při řízení. Vůz byl laděn v testovacích centrech Miramas a Arjeplog anebo na Severní smyčce okruhu Nürburgring, společně s vývojem závodního speciálu BMW M8 GTE.

Nová M8 nabízí svým majitelům nebývalý komfort, ten se projevuje například v uživatelské přívětivosti. Řidič má k dispozici nové tlačítko SETUP, které umožňuje přímý přístup k nastavení motoru, tlumičů, řízení, pohonu všech kol a brzdovému systému. Za zmínku stojí také nový M režim, díky němuž lze nastavit individuální konfiguraci zásahů asistenčních systémů, přístrojového panelu a head-up displeje. Na výběr máte nastavení ROAD nebo SPORT, modely Competition nabízí i režim TRACK pro jízdu na závodním okruhu.

Světová premiéra modelu BMW M8 se uskuteční na akci BMW Group #NextGen v Mnichově od 25. do 27. června 2019, vůz bude na trhu od září 2019.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.