BMW M4 v designu od módní značky Kith

BMW M4 Competition x Kith je název speciální limitované edice modelu M4. Ta bude dostupná pouze ve 150 kusech a s jedinečnými designovými detaily exteriéru a interiéru, objednávat tento vůz lze od 23. října.

BMW M4 v designu od módní značky Kith

Od oficiálního představení nového modelu BMW M4 uplynulo pouze několik týdnů a divize BMW M již přichází se speciální edicí nového kupé. BMW M4 Competition x Kith, které bylo navrženo ve spolupráci s newyorskou lifestylovou značkou Kith, vznikne v počtu 150 kusů a vyznačuje se designovými prvky. BMW M zachytilo atmosféru mladé a vlivné módní scény a navázalo na své partnerství se současným umělcem FUTURA 2000 proniknutím na nový trh. Současně bude Kith ve všech svých obchodech a na internetu nabízet kolekci exkluzivně navrženého oblečení a doplňků. 

Ronnie Fieg, zakladatel společnosti Kith a fanoušek značky BMW, si nedávno pořídil vlastní exemplář legendárního BMW M3 E30. Divize BMW M použila právě tuto mistrovsky zrenovovanou první generaci M3 na oficiální představení spolupráce v brooklynském obchodě Kith, které se uskutečnilo 23. října. Vedle ní stál nový zástupce poslední generace modelu M4. Stejně jako Fiegův vůz je i limitovaná edice nového BMW M4 Competition Coupé lakována v červené barvě Cinnabar Red, která byla původně použita u M3 E30. Tento barevný odstín již není pro běžné modely BMW k dispozici, ovšem v tomto případě byl pro BMW M4 Competition Coupé zvolen záměrně, aby zdůraznil spojení mezi těmito dvěma vozy. Označení nového modelu nahradilo černé logo Kith s pruhy BMW M ve stejném stylu. Toto logo se v podsvícené podobě objevuje také pod hlavovými opěrkami M karbonových sedadel a nápis Kith je vyražen do černých kožených hlavových opěrek a středové konzoly.

Kůže s vyraženým písmem, vybraná pro tuto speciální edici, byla použita také pro čalounění sedadel Fiegova BMW M3 E30. V jeho případě je logo Kith s trikolorou BMW M vyvedeno ve stříbrném provedení, zatímco kapotu, víko zavazadlového prostoru a volant zdobí speciální verze dobového znaku BMW, přičemž nápis „Kith“ nahrazuje označení „BMW“.

Sloučení log je charakteristickým znakem mnoha partnerství, která Kith navázal s dalšími celosvětově renomovanými společnostmi. Tohle je ale vůbec poprvé, co BMW v rámci spolupráce změnilo svůj znak. Sloučené logo vytvořené pro 150 kusů modelu BMW M4 Competition x Kith má další kruh navíc okolo kulatého znaku BMW v modré, tmavě modré a červené barvě BMW M. Navíc jsou použité i světlé detaily, poukazující na značku Kith a vzájemnou spolupráci. Zadní část BMW M4 Competition x Kith také zdobí černé logo Kith s BMW M proužky. Modely speciální edice jsou k dispozici výhradně v matných barevných provedeních černá Frozen Black, tmavě stříbrná Frozen Dark Silver a bílá Frozen Brilliant White, které jsou poctou třem nejoblíbenějším barvám BMW M3 generace E30. 

Jednou z hlavních specialit edice Kith je střecha z uhlíkových kompozitů. Volitelně do ní lze mezi uhlíková vlákna vetkat šedou barvou nápis Kith s BMW M proužky. Dvoudílné M brzdy s červenými pevnými třmeny jsou součástí standardní výbavy. Tyto brzdy jsou jasně viditelné přes leštěná kovaná M kola z lehké slitiny 826M Bicolour Jet Black. Tříbarevná skořepinová sedadla M Carbon uvnitř BMW M4 Competition x Kith se vyznačují trikolorou BMW M, která oživuje černé celokožené čalounění Merino s nápisem Kith vyraženým do černé kůže předních a zadních hlavových opěrek.

Speciální edice je technicky totožná s BMW M4 Competition Coupé. Řadový šestiválec využívá technologii M TwinPower Turbo, díky níž dosahuje výkonu 375 kW (510 koní) a točivého momentu 650 Nm. Součástí výbavy je osmistupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere pouhých 3,9 sekundy. Kromě klasického pohonu zadních kol lze BMW M4 Competition x Kith – stejně jako BMW M4 Competition Coupé – volitelně objednat s pohonem všech kol M xDrive. Limitovaná edice BMW M4 Competition x Kith bude k dispozici od léta 2021.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.