BMW M4 Edition M Heritage v typických M barvách

Divize BMW M představila loni speciální edici modelu M4 Coupé omezenou na 750 kusů. Kupé M4 se v této edici vyrábí ve třech barvách karoserie, v Renocaru se nedávno objevilo ve světle modré barvě Laguna Seca Blue.

BMW M4 Edition M Heritage v typických M barvách

BMW M4 Edition M Heritage pohání řadový šestiválec s výkonem 331 kW (450 koní) a využívá technologii M TwinPower Turbo. Na výběr jsou 3 barvy: světle modrá, tmavě modrá a červená, což jsou barvy loga BMW M. M-ková řada je s těmito barvami spjatá už od založení divize BMW Motorsport GmbH v roce 1972, kdy stavěla závodní vozy na technickém základě BMW 3.0 CSL.

Od té doby se staly tyto osobité barevné pruhy v klasické kombinaci BMW M synonymem sportovních výkonů nejen na závodním okruhu, ale také na silnici. Například střecha nového kupé je vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny a dekorována pruhem právě v typických barvách BMW M. Unikátní jsou rovněž kovaná 20palcová kola z lehké slitiny v matně šedé barvě s odlišným rozměrem pro přední a zadní nápravu.

Také interiér výročního modelu nabízí souhru uvedených 3 barev. Spektrum výbavy zahrnuje celokožená sedadla ve dvoubarevném provedení, které odráží barvu karoserie a je doplněno kontrastním prošíváním. Barevné schéma M se promítá navíc i do karbonového obložení, které bylo navržené výhradně pro M4 Edition M Heritage.

Výrazné barvy karoserie a osobitý design interiéru jsou tradičně charakteristickými znaky speciálních edicí. Jednou z nich byla v roce 2016 edice “30Jahre” vozu BMW M3 na památku BMW M3, jež debutovalo v roce 1986. Speciální edice “30Jahre Edition” byla lakována výhradně modrým metalickým lakem Macao Blue a vznikla v limitované sérii 500 kusů.

Výroční edice v sobě odrážejí nadšení pro sportovní úspěchy a také povědomí o historii konkrétních modelů. Kromě očekávané radosti z jízdy, ať už na okruhu nebo okresní silnici, se mnohé z nich v průběhu času staly vyhledávanými sběratelskými kousky.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.