BMW M4 CS přichází

Propásli jste koupi limitované edice BMW M4 GTS nebo DTM? Nezoufejte! BMW přichází s modelem M4 CS. Ten vyplňuje mezeru v nabídce mezi BMW M4 s paketem Competition a na okruhy zaměřeným BMW M4 GTS. Vůz je vybaven balíčkem Competitione se zvýšeným výkonem 460 koní nebo adaptivním M podvozkem.
BMW M4 CS přichází


S novým BMW M4 CS přichází také nové uspořádání modelů řady M. Nad standardními modely M budou stát sportovně vyladěné verze Competition, o další stupeň výše pak speciální edice CS. Na vrcholu pak fanoušci řady M najdou čistý maximální výkon a radost z jízdy na okruhu s vozem, který je schválen pro běžný silniční provoz.

Novou M4 CS pohání 3litrový motor M TwinPower Turbo s výkonem 460 koní. Hranici 100 km/h pokoříte z klidu za 3,9 sekundy a na maximální rychlosti 280 km/h vás zastaví elektronický omezovač. O řazení se stará 7stupňová dvouspojková převodovka M DTC Drivelogic. Převodovka dovoluje automatické změny rychlostních stupňů stejně jako manuální řazení páčkami na volantu.

BMW M4 CS je standardně vybaveno Adaptivním M podvozkem, jehož geometrie byla vyladěna tak, aby nabídla optimální výkony jak na silnici, tak na okruhu. Ostatně to nová M4 CS potvrdila na nejnáročnějším okruhu pro sportovní vozy. Na legendární Nordschleife okruhu Nürburgring dosáhla času 7 min 38 s, se kterým se může měřit se supersportovními vozy.

Sportovní ladění M4 CS je zřejmé i v interiéru. Lehká M sportovní sedadla čalouněná kombinací kůže a alcantary vytvářejí nezaměnitelný charakter, speciálními prvky jsou pak třeba výplně dveří ze slisovaných přírodních vláken s poutky na zavírání. Kapota s charakteristickým vyboulením v zadní části i střecha jsou vyrobeny z lehkého a extrémně tuhého plastu CFRP.

Zvenčí vůz zaujme v přední části dvojitými LED světlomety a předním nárazníkem s trojicí velkých vstupů vzduchu. Nový přední spoiler byl navržen speciálně pro edici M4 CS. V zájmu aerodynamické efektivity je sladěn se zadním difuzorem převzatým z BMW M4 GTS a nově navrženou Gurneyho odtrhovou hranou na víku zavazadlového prostoru, která je vyrobena z pohledového karbonu a má za úkol minimalizovat dynamický vztlak.

Sledujte novinky ze světa BMW M

Jednou měsíčně od nás dostanete email. Stačí se přihlásit k odběru novinek.